Nyheter


SM-vinnare - alla grupper

26-07-2004

SM-gruppen:
Evgenij Agrest,Sollentuna SK


SM i snabbschack:
Evgenij Agrest, Sollentuna SK


Blixt-SM:
Emanuel Berg, Sollentuna SK


Mästar Elit:
Ingvar Andréasson, SK Kamraterna


Junior-SM:
Bo Lindberg, Sollentuna SK


MÄSTARKLASSEN V.1:
Krister Olsson, Horndals SK


JUNIORKVAL:
Niclas Lindbom, SK Rockaden Sthm


KADETT-SM V.1:
Gustav Hedén, SK Rockaden Sthm


MINIOR-SM V.1:
Markus Anderljung, SK Rockaden Sthm


VETERAN ALLMÄN V.1:
Sigurgeir Ingvason, Lundby SS


KLASS 1 10-MANNA V.1:
Tobias Bende, Majornas SS


KLASS 1 8-MANNA V.1:
gr 1: Mats Eriksson, SS Manhem
gr 2: Love Janse, Västerås SK
gr 3: Nils-Erik Bomark, SS Luleå
gr 4: Robert Wiklund, Götaverkens SK
gr 5: Anders Moborn, Motala SS
gr 6: Robin Johansson, Falkenbergs SK
gr 7: Robert Danielsson, SK Passanten


KLASS 2 10-MANNA V.1
Grupp 1: Felix Wallén SK Rockaden Sthm
Grupp 2: Jan Nyman Gnarps SK


KLASS 2 8-MANNA V.1
Grupp 1: Gilbert Jansson SS Gambit
Grupp 2: Bo Backman Motala SS
Grupp 3: Anders Sjölander Götaverkens SK
Grupp 4: Vincent Andreasson SS Manhem
Grupp 5: Torbjörn Engström Kristallens SK
Grupp 6: Anders Karlsson En Passant


KLASS 3 10-MANNA V.1
Grupp 1: Jonas Ahlqvist SS Manhem
Grupp 2: Emil Lindahl Glasrikets SK
Grupp 3: Mikael Stålkrantz SK Rockaden Sthm


KLASS 3 8-MANNA V.1
Grupp 1: Björn Swärd Nyköpings ASK
Grupp 2: Fredrik Qwarfort Linköpings ASS
Grupp 3: Michael Gebart Vilhelmina SK
Grupp 4: Tommy Wickström Bjursås SK
Grupp 5: Kjell Persson Bollmora SK
Grupp 6: Johan Granholm SS Manhem
Grupp 7: Kristian Karlsen Lysekils SK
Grupp 8: Henrik Andersson SS Manhem
Grupp 9: Per Magnusson Västerås SK


KLASS 4 10-MANNA V.1
Edmundo Jakobsson SS Manhem


KLASS 4 8-MANNA V.1
Grupp 1: Josef Reinhold Alingsås SS
Grupp 2: Camilla Lindgren Sandvikens SK


Veteran SM v.2:

Börje Jansson Upsala ASS (foto: Schackcentralen)


Mästarklassen v.2:
Lennart Wahlström Varbergs SK


Veteran allmän v.2:
Reine Lindström SA Mark


Klass 1 fm. v.2
Grupp 1: Arvid Broddefalk Västerviks ASK
Grupp 2: Sture Hellberg Götaverkens SK


Klass 1 em. v.2

Grupp 1: Julia Almer Mölndals SK (foto: Schackcentralen)


Grupp 2: Keith Nordlund Falköpings SS
Grupp 3: Daniel Hansson SK Rockaden Sthm
Grupp 4: Uno Axelsson SK Kamraterna
Grupp 5: Roland Eriksson Bodens SK
Grupp 6: Ulf Hammarström SK Rockaden Umeå


Klass 2 fm. v.2
Grupp 1: Torsten Torell Mölndals SK
Grupp 2: Anders Kleimark SA Fenix Borås
Grupp 3: Jonas Wiberg HG-Schack
Grupp 4: Anton Fritz Västerviks ASK


Klass 2 em. v. 2
Grupp 1: Sven Degerfeldt SS Manhem
Grupp 2: Simo Panas Mölndals SK
Grupp 3: Erik Karlsson SS Manhem
Grupp 4: Kivan Kaivanipour Farsta SK
Grupp 5: Jesper Jansson SK Rockaden Sthm
Grupp 6: Martin Wendin SK Rockaden Sthm


Klass 3 fm. v. 2
Gr 1: Thomas Karlsson Linköpings ASS
Gr 2: Jonas Hådén Linköpings ASS
Gr 3: Anders Pousette Skellefteå SK


Klass 3 em. v. 2
gr 1: Bryn Roughsedge SK Kamraterna
Gr 2: Mika Sjöholm Eslövs SK
Gr 3: Daniel Adolfsson SS Luleå
Gr 4: Magnus Sundström SK Rockaden Sthm
Gr 5: Per Karlsson Lundby SS
Gr 6: Alexander Adamsson SK Rockaden Sthm
Gr 7: Bob Clignez Hultsfreds SK


Klass 4 fm. v. 2
gr 1: Johan Hansson SS Manhem


Klass 4 em. v. 2
gr 1: Jakob Wåhlander SS Manhem
gr 2: Tom Carlsson SK Rockaden Sthm


[officiell site]